KAM PATRÍM?

KAM PATRÍM?

KAM PATRÍM?
TRI PRÍBEHY DOSPIEVANIA Z RÔZNYCH KÚTOV EURÓPY

SYNOPSA:

Tri príbehy o dospievaní mladých ľudí. Síce žijú v rôznych európskych krajinách, všetci potrebujú nájsť svoje miesto vo svete a svoj domov.
Kiera a Andrej končia strednú školu v malom meste Rimavská Sobota (SK), blízko hraníc s Maďarskom. Mnohí odtiaľ odchádzajú za prácou do zahraničia. Kde skončia oni? Azi študuje v Istanbule (TUR), snaží sa ostať nezávislá a slobodná aj napriek náročnej ekonomickej a politickej situácii v krajine. A stredoškolák Sebastián, mladý raper pochádzajúci z nebezpečnej štvrte plnej drôg a násilia v industriálnom meste Coventry (UK), sa práve presťahoval do pokojného anglického mestečka, kde spolu s mamou a sestrou túži po novom, lepšom živote.

Maturanti

Kiera a Andrej z okolia malého mesta Rimavská Sobota budú čoskoro maturovať. V ich regióne je najvyššia nezamestnanosť na Slovensku a ľudia dlhodobo odchádzajú preč za prácou alebo štúdiom. Aj Kiera aj Andrej žijú bez rodičov, ktorí pracujú v zahraničí. Ako sa rozhodnú oni? Chcú ostať doma alebo odísť?

 

 

Swaggiest of the Swaggiest

16-ročný Sebastián, syn emigrantov z Česka a Slovenska, vyrástol v jednej z najdrsnejších štvrtí industriálneho Coventry. Je talentovaný raper a spevák, no nechce byť slávny. Chce sa stať holičom a mať pokojný život s mamou a sestrou. Pred rokom sa im podarilo ujsť od násilného otca a teraz skúšajú žiť bezpečnejšie a pokojnejšie inde.


 

Bosphorus Kid

Azi neustále hľadá svoje miesto a domov. Tak, ako mnoho mladých ľudí v Turecku ho totiž nenašla vo svojej rodine. Odchádza z rodného mesta študovať do Istanbulu, ktorý sa pre ňu stáva akýmsi ostrovom slobody. Niektoré životné cesty však zdá sa nikdy nekončia.


 

TVORCOVIA:
Réžia:Martina Buchelová, Debora Pastirčáková
Kamera: Martin Jurči
Strih: Dušan Varméďa
Zvuk: Igor Jedinák
Hudba: DJ GÄP
Výkonná producentka: Michaela Kaliská

Žiadna udalosť nebola nájdená!
NEWSLETTER

Chcete mať vždy čerstvé inofrmácie o tomto filme? zapíšte sa do nášho newsletteru a nič vám neunikne.