VÝCHODNÝ FRONT

VÝCHODNÝ FRONT

SYNOPSA:

24. februára 2022 odišiel Jevhen na front. Začal si všetko natáčať: svoje pocity, desaťtisíce utečencov a priateľov, s ktorými išiel do vojny. Jevhen je členom dobrovoľníckeho zdravotníckeho práporu Hospitalierov, ktorého úlohou je poskytovať prvú pomoc na fronte a evakuovať ranených do veliteľstva alebo frontových nemocníc. Členovia tejto mobilnej jednotky sú hlavnými hrdinami filmu. Šesť mesiacov plných drámy, zúfalstva, strachu, nenávisti, horkosti, lásky, ale predovšetkým viery vo víťazstvo.

Pred odchodom do vojny naši protagonisti poslali svoje rodiny ďaleko od frontu – do dediny na západe Ukrajiny. Práve sem prichádzajú mladí muži navštíviť svojich príbuzných predtým, ako ukrajinská armáda spustí rozsiahly protiútok na juhu krajiny. Nie všetkým je však súdené vrátiť sa živí a zdraví. Prišli sa rozlúčiť so svojimi blízkymi a pokrstiť svojho deväťmesačného syna Subbotyho. Z hostiny sa musia vrátiť priamo na front…

LOGLINE:

Pri obrane svojej vlasti pred ruskou agresiou sa protagonisti spolu s celou krajinou vydali na východný front. V roku 2022 sa celá Ukrajina, od Donbasu až po Karpaty, stala východným frontom Európy.

VÝCHODNÝ FRONT (2023)
V KINÁCH OD 13. 4. 2023
réžia: Vitalij Manskij, Jevhen Titarenko
Lotyšsko, Česká republika, Ukrajina

TVORCOVIA:
Réžia: Vitalij Manskij, Jevhen Titarenko
Scenár: Vitalij Manskij
Kamera: Yevhen Titarenko, Ivan Fomichenko
Strih: Andrey Paperny
Zvuk: Václav Flegl

Producentky: 
Natalia Manskaia (Vertov, Lotyššsko)
Nataliia Khazan (Braha Production Company, Ukrajina)
Koproducenti:
Filip Remunda, Vít Klusák (Hypermarket Film, ČR)

 

Žiadna udalosť nebola nájdená!
NEWSLETTER

Chcete mať vždy čerstvé inofrmácie o tomto filme? zapíšte sa do nášho newsletteru a nič vám neunikne.